1. INTERNATIONAL GEMOLOGICAL LABORATORIES

International Gemological Laboratories ma swoją siedzibę w Ramat Gan, mieście położonym w Dystrykcie Tel Awiwu w Izraelu. Sieć laboratoriów i unikalne podejście do klientów sprawia, że należy do grona utytułowanych ekspertów. Specjalizuje się w diamentach kolorowych. Na zdjęciu poniżej można zapoznać się z przykładowym certyfikatem niebieskiego kamienia. 

CERTYFIKAT:

2. GEMOLOGICAL INSTITUTE OF AMERICA

Przez dziesięciolecia GIA była w czołówce badań gemologicznych, analizując dane na temat klejnotów i ich cech. Wysiłki te stają się coraz trudniejsze z każdym rokiem, ponieważ pojawiają się nowe źródła klejnotów, a nowe procesy obróbki i materiały syntetyczne pojawiają się na rynku.

Gemological Institute Of America (GIA) jest jednym z najbardziej utytułowanych i znanych instytutów gemmologicznych na świecie. Jej oddziały rozlokowane są całym globie. Światowa centrala  znajduje się w Stanach Zjednoczonych w mieście Carlsbad w stanie Kalifornia, w hrabstwie San Diego nad Oceanem Spokojnym. Działalność instytutu rozciąga się daleko po za certyfikację kamieni szlachetnych.

GIA Zajmuje się również kształceniem specjalistów i krzewieniem wiedzy z dziedziny gemmologii jubilerstwa. Biblioteka GIA w swych zbiorach posiada ponad 57000 książek, 1800 filmów i ponad 700 specjalistycznych periodyków skupiających niemal całą specjalistyczną wiedzę.

INSKRYPCJA LASEROWA:

CERTYFIKAT:

 

This photo of GIA Museum is courtesy of TripAdvisor 

Kamienie szlachetne nieodłącznie są kojarzone z pięknem. Dla wszystkich koneserów GIA otwarło swoje Muzeum, w którym są eksponowane najbardziej unikalne dzieła sztuki jubilerskiej i skarby ziemi.

 

 Na tej stronie możesz sprawdzić diament w GIA: https://www.gia.edu/report-check-landing

 

3. INTERNATIONAL GEMOLOGICAL INSTITUTE

International Gemological Institute ma swoją siedzibę w belgijskiej Antwerpii i liczne odziały na całym świecie. Należy, obok GIAi HRD Antwerp do ścisłej światowej czołówki instytutów gemmologicznych. IGI jest jedną z największych organizacji tego typu. Składa się z laboratoriów i biur działających w Antwerpii, Nowym Jorku, Hong Kongu, Bombaju, Bangkok, Tokio, Dubaju, Tel Awiwu, Toronto, Los Angeles, Kalkuta, New Delhi, Thrissur, Jaipur, Surat, Chennai, Ahmedabad i Hyderabad. IGI posiada również swoją Szkołę Gemmologii, której oddziały mają siedziby w Antwerpii, Bombaju, Delhi, Hyderabad, Surat, Ahmedabad, Chennai, Dubaju, Szanghaju, Rzymie, Ascoli Piceno, Trecastagni, Cavalese, Marcianise. Oferuje ona szeroką gamę kursów przeznaczonych dla profesjonalistów i entuzjastów.

IGI należy nie wątpliwie do grona najbardziej bezstronnych igodnych zaufania ekspertów klasyfikacji diamentów, kamieni szlachetnych i biżuterii. Niezależnie od lokalizacji jego oddziałów, autentyczne certyfikaty IGI są wspólnym językiem zaufania w gemmologicznym świecie. 

CERTYFIKAT:

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć