Inwestowanie w diamenty brzmi niezwykle zachęcająco, szczególnie zgłębiając informacje na temat historycznych stóp zwrotu diamentów kolorowych, jednak każdy inwestując analizuje rzeczywistą możliwość sprzedaży dobra, który nabył, suma sumarum, celem tej inwestycji jest zysk, który można osiągnąć jedynie poprzez zbycie się nabytego kamienia. 

Ze względu na to, że rynek diamentowy, szczególnie jeśli chodzi o diamenty kolorowe, dopiero “raczkuje” w Polsce, potencjalni inwestorzy obawiają się, że ze zbyciem nabytego dobra z odpowiednim zyskiem może być problem. Nic bardziej mylnego. Zbycie diamentu jest łatwiejsze niż sprzedaż np. nieruchomości, która z reguły zajmuje około 3 miesięcy. Do dyspozycji inwestora jest wiele możliwości likwidacji inwestycji, wybór najlepszego sposobu zależy już od samego zainteresowanego oraz od kilku czynników. Liczy się wartość kamienia oraz decyzja inwestora, czy ważniejsza jest pilna likwidacja inwestycji czy osiągnięcie wyznaczonej ceny.

Najszybciej, jeżeli zajdzie taka potrzeba, diament sprzedać można w punkcie skupu kamieni szlachetnych, punkty takie można znaleźć na terenie całego kraju, jak i za granicą. Zapraszamy również do kontaktu z nami, jeśli szukają Państwo nabywcy na diament zakupiony od nas (nie skupujemy oraz nie oferujemy diamentów zakupionych z innych źródeł). Zawsze można również pojechać do Londynu lub Antwerpii, gdzie odpowiednio na Hatton Garden oraz w belgijskim Diamond Quarter można znaleźć wiele sklepów skupujących diamenty. Jeśli chodzi o diamenty o wyższej wartości i bardziej unikatowe, takie jak diamenty kolorowe i/lub ich kolekcje, pary, tria (które również znajdą Państwo w naszej ofercie), warto takie kamienie wystawić na światowych aukcjach międzynarodowych domów aukcyjnych, gdzie jak historia pokazuje, ich ceny sprzedaży przewyższają kwoty podawane w spekulacjach najlepszych ekspertów. Oczywiście w każdym wypadku zostaje wszechmocny internet, aukcje online, fora tematyczne, etc. Ponadto, jeśli nabyli Państwo kamień od nas, z chęcią zapewnimy o tym potencjalnego kupca. 

Wyceniając aktualną wartość diamentu bezbarwnego należy kierować się indeksem The Rapaport Diamond Report, natomiast w przypadku kamieni kolorowych oferujemy Państwu usługę profesjonalnej wyceny od IGL (International Gemological Laboratory, www.igl-labs.com), lidera światowego jeśli chodzi o wycenę diamentów. Należy unikać wycen ekspertów, którzy nie mieli większej styczności z kolorowymi diamentami, ponieważ ich wyceny mogą być zawyżone lub zaniżone i nie adekwatne do wartości kamienia.